Wieści | Archiwum | 2001/2002 | 2002/2003 | 2003/2004

 

     Sezony u nas liczy się od zimy do zimy, więc niniejsze podsumowanie dotyczy okresu od początku listopada 2001 roku do końca października 2002 roku. W tym czasie działo się całkiem sporo ale po kolei.

      Zima rozpoczęła się bardzo wcześnie, bo już na początku listopada 2001 i to od razu sporymi opadami śniegu i dużymi mrozami. Na solidne warunki lodowe trzeba jednak było poczekać do połowy grudnia. W tym sezonie mieliśmy w planach eksplorację nowych terenów w Labskim Dole, które kusiły nietkniętymi jeszcze wdziękami. I już 15 grudnia poprowadzone zostały dwie nowe drogi w Navorskiej Jamie: Tomasz "Klakier" Kupczyk poprowadził lodową drogę nazwaną Kuluarem Klakiera III, WI5, 30m; Krzysztof "Krakus" Krakowski poprowadził natomiast lodowo mikstową drogę Broken Quasar III, WI5, wariant M5, 25m.
      W okresie świąteczno-noworocznym trenowaliśmy dry tooling na Piekielniku i wspinaczkę lodową na boulderach lodowych w dolinie rzeki Kamiennej.
     Następnym ważnym wydarzeniem było poprowadzenie nowej mikstowej dorgi przez Maćka "Ciesioła" Ciesielskiego, a odbyło się to 6 stycznia 2002 w Navorskiej Jamie - droga została nazwana Julkowi pensjonariusze III, M6, 15m. Przy okazji "Ciesioł" powtórzył Kuluar Klakiera, a "Rutek" powtórzył Broken Quasara. 10 stycznia "Krakus" po raz kolejny powtórzył lodospad Krakonosz III, WI4/5, 60m co rozpoczęło krucjatę na ten lodospad - w tym sezonie uzyskał on ok. 5 powtórzeń w tym jedno solo, którego dopuścił się Tomek "Bolek" Krawietz. Na początku lutego "Krakus" poprowadził solo kilka niedużych(do 15m) i nietrudnych(max WI4+) lodospadów w Navorskiej Jamie.
      Potem była odwilż ale Maćka Ciesielskiego nie sposób było zatrzymać i 1 marca poprowadził mikstową drogę Radość M7, 15m, 2R + DDS na Piekielniku oraz 5 marca Rysę Pedałów M7,15m, 7R + ST na Piętnastce.

      Gdy znów trochę ścisnęło mrozem 9 marca "Krakus" poprowadził nową drogę lodową w Navorskiej Jamie nazwaną Czołem III, WI5, 30m.
     13 marca 2002 zespół w składzie Maciek "Ciesioł" Ciesielski i Przemek "Oleś" Olesiński poprowadzili najprawdopodobniej nową drogę lub wariant Białego Ścieku A3 na zachodniej ścianie Zęba Rekina w Śnieżnych Kotłach. Czas przejscia 8h. Jak dotąd jest to najtrudniejsza modernistyczna hakówka w kotłach.

© 2002 Krakus